Anasayfa > İptal ve İade

İptal ve İade

Umarız ki internet sitemiz üzerinden yaptığınız alışverişten memnun kalmışsınızdır. Ancak bazı sebeplerden dolayı ürünü iade etmek isteyebilirsiniz. İade işlemleri için size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.
 
Websitemizden satın almış olduğunuz ürünleri siparişin size ulaşma tarihini takip eden 7 gün içinde iade edebilirsiniz. 
Ürünü teslim aldığınız tarihten itiberen ETİKETİ ÜZERİNDE ve KULLANILMAMIŞ olarak , 7 gün içinde yazılı bildirim yapmak şartıyla iade edebilirsiniz. 

İade ve değişim hakkının kullanılabilmesi için kargo ve teslim tutanağı örneği ile fatura aslının iadesi zorunludur. 

1 ve 2. madde de belirtilen şartlar yerine gelmesini takip eden 7 gün içinde iade için; ÜRÜNÜN bedeli ödeme yapılan karta , ödeme şekline göre iade edilir. (taksitli alışverişte iade taksitli olarak gerçekleştirilir) 
 
İade edilen ürünün Kargo bedeli Satıcı tarafından karşılanır. Müşterinin ürünü iade etmesi veya alışverişinden cayması halinde, iade edilen ürün bize ulaştığında ve tarafımızdan yapılan kontrolde, sipariş sözleşmesinde belirtilen esaslara uygun şekilde yollanmış olduğu tesbit edildiği andan itibaren on (10) gün içerisinde ürün bedelinden kargo masrafları kesilerek iade edilir. 
 
Önemli Not: İadeniz onaylandıktan sonra tarafınıza iade edilecek tutar, fatura üzerindeki ürün/ürünlerin bedelidir. Kargo, kullanılan bir hizmet olduğundan, bedelleri iade edilememektedir 
 
Özel istek ve talepler doğrultusunda üretilen veya ilave yapılarak kişiye özel hale getirilen ürünlerde, iade kabul edilemez. (El işciliği söz yüzüğü ve alyanslar,İsim kolyeler, isim yüzükler, istek üzerine içine yazı yazılan söz yüzüğü, alyans ve her türlü yüzükler. Harf ilave edilen tesbihler. istek üzerine, kaplama yapılarak rengi değiştirilen ürünler.)    
 
 
 
ÜRÜN teslimatı sonrasında herhangi bir sebepten dolayı, işlem yapılan kredi kartının ait olduğu Banka/finansman kurumunun ÜRÜN bedelini SATICI'ya ödememesi halinde, ÜRÜN en geç 3 gün içinde ALICI tarafından tüm giderleri ALICI'ya ait olmak üzere SATICI'ya iade edilir. SATICI'nın ÜRÜN bedeli alacağını takip dahil diğer tüm akdi-kanuni hakları ayrıca ve herhülakarda saklıdır. 
 
ÜRÜN'ün normal satış koşulları dışında olağanüstü durumlar (hava muhalefeti, deprem, sel, yangın gibi) nedeni ile 30 günlük süre zarfında teslim edilememesi ve gecikmenin 10 günü aşması söz konusu ise, SATICI teslimat ile ilgili olarak ALICI'yı bilgilendirir. Bu durumda ALICI siparişi iptal edebilir, benzer bir ürün sipariş edebilir veya olağanüstü durum sonuna kadar bekleyebilir. Sipariş iptallerinde ÜRÜN bedeli tahsil edilmiş ise iptalden itibaren 10 gün içinde ALICI'ya iade edilir. Kredi kartlı ödemelerde iade işlemi de ALICI kredi kartına iade sureti ile yapılır.
 
ALICI ÜRÜN ve satışla ilgili talep ve şikayetlerini Sözleşme'nin giriş kısmındaki SATICI ileşitim kanalları ile SATICI'ya bildirebilir.